Bexter Labs produces three products A, B, and C Bexter can

Bexter Labs produces three products A, B, and C Bexter can sell up to 2000 units of product A, up to 3000 units of product B, and up to 5000 units of product C Each unit of product C uses two units of A and three units of B and incurs $7 in processing costs Products A and B are produced from either raw material 1 or raw material 2 It costs $9 to purchase and process one unit of raw material 1 Each processed unit of raw material 1 yields two units of A and four units of B It costs $5 to purchase and process a unit of raw material 2 Each processed unit of raw material 2 yields one unit of A and three units of B The unit prices for the products are A, $10 B, $9 and C, $32 The quality levels of each product are A, 7 B, 9 and C, 6 The average quality level of the units sold must be at least 8 Determine how to maximize Bexters profit