Question: Give a $95 %$ confidence interval, for $mu_{1}-mu_{2}$ given the following information. $$ begin{array}{1} n_{1}=20, bar{x}_{1}=2.69, s_{1}=0.97 n_{2}=25, bar{x}_{2}=2.42, S_{2}=0.71 end{array} $$ $$ pm $$

Give a $95 \%$ confidence interval, for $\mu_{1}-\mu_{2}$ given the following information. $$ \begin{array}{1} n_{1}=20, \bar{x}_{1}=2.69, s_{1}=0.97 n_{2}=25, \bar{x}_{2}=2.42, S_{2}=0.71 \end{array} $$ $$ \pm $$ $\underline{\text { Use Technology }}$ Rounded to 2 decimal places. Hint Check Answer CS.VS. 1306||
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
