Question: plese answer all of them soooo fast please soo fast soo fast all of them please MP 1- Calculate proper values for V, and Me
MP 1- Calculate proper values for V, and Me 07 IM Sal AN 0. Soul M 2-Find the molarity of a solution that has 5.1 g CuSO4 dissolved in 0.35 Kg of D-water, Mwaise=159.6 g/mole dwater = 1 g/ml 3- Find an accurate and precise glassware to prepare solution so that they were treated statistically by equivalent 10 gram water for corresponding 10ml XS E 9.4 9.25 13 Glassware Pipet Graduate Cylinder Beaker 8.75 9.2 10 9.75 9 8 4- According to the reaction answer the question NaCl + AgNO AgCl + NaNO NaCl 0,3 g AgCi=0.5g AgNO,-0.59 g Mw AgNO:- 169.87 g/mole Mw Agel. 140 g/mole Mw CI-35.45 g/mole Mw NaCl-58.4 g/mole What is pure Chlorin mass percentage in 0.3 g impure kitchen alt
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
