Question: ?? High-Low Method show the high observation is 6000 KW for a total cost $20,000 and Low observation is 1000 KW for a total cost
??
High-Low Method show the high observation is 6000 KW for a total cost $20,000 and Low observation is 1000 KW for a total cost of $5,000, during january the company consumed 500 KW, what is the cost funtion? a. Y=2000+3X . Y+ b. Y=2000+2.5X c. Y=1500+3X
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
