Question: Would this be correct when solving for m, n and p? Rates: A1= 0.001/262.5= 0.00000381 A2= 0.001/125=0.00008 A3= 0.001/138.5=0.00000722 A4= 0.005/132=0.00003788 B= 0.001/108.5= 0.00000922 m=

Would this be correct when solving for m, n and p? Rates: A1= 0.001/262.5= 0.00000381 A2= 0.001/125=0.00008 A3= 0.001/138.5=0.00000722 A4= 0.005/132=0.00003788 B= 0.001/108.5= 0.00000922 m= 0.000008/0.00000381= 2.09973753 1.6/0.8=2 2.09973753/2=1.04986876 n= 0.00003788/0.00000381=9.9419391 0.005/0.001=5 9.9419391/5=1.98838782 p= 0.00000722/0.00000381= 1.89501312 0.4/0.2=2 1.89501312/2=0.94750656

Step by Step Solution

There are 3 Steps involved in it

1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock blur-text-image
Question Has Been Solved by an Expert!

Get step-by-step solutions from verified subject matter experts

Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock

Students Have Also Explored These Related Mathematics Questions!