Question: 9. A project with Earned Value (EV) =$1000, Actual Cost (AC)=$800 and Planned Value (PV)=$800 What is the Shedule Variance (SV)? a) $200 b) $200
9. A project with Earned Value (EV) =$1000, Actual Cost (AC)=$800 and Planned Value (PV)=$800 What is the Shedule Variance (SV)? a) $200 b) $200 c) $0 d) $100 Leave blank
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
