Question: 98%? QUESTION 22 Consider a normal data distribution that has mean = 20 and a standard deviation = 6. For this distribution, approximately % of

98%?
QUESTION 22 Consider a normal data distribution that has mean = 20 and a standard deviation = 6. For this distribution, approximately % of observations are between 8 and 32Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
