Question: A researcher has boiled her hypothesis test down to the following information. Ho: 45, Ha: > 45, a = 0.08 - = 46.0481, s
A researcher has boiled her hypothesis test down to the following information. Ho: 45, Ha: > 45, a = 0.08 - = 46.0481, s = 4.8401, n = 17 Find the p-value.
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
