Question: How do I get the answer 0.45 to this question? x Question 5 In a uniform electric field of E = -9 N/C x-hat, what
How do I get the answer 0.45 to this question?

x Question 5 In a uniform electric field of E = -9 N/C x-hat, what is the change in electric potential moving from x = 5 cm to x = 10 cm? Your Answer: -1800 Incorrect The answer is 0.45 + 0.0225
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
