Question: Question 18 3.67 pts A closed-end mutual fund had a beginning NAVO=$95 selling at a 3% premium. By year end, the fund had a NAV1
Question 18 3.67 pts A closed-end mutual fund had a beginning NAVO=$95 selling at a 3% premium. By year end, the fund had a NAV1 = $120 and was selling at 4% discount. If your cash distribution was 54.25: what was you rate of return? 18.64% 22.07% 25.28% 30.7996
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
