Question: The index model has been estimated from the excess returns for stock A with the following results: RA= 12.00% +1.45RM+ eA OM= 24.00% o(eA) =
The index model has been estimated from the excess returns for stock A with the following results: RA= 12.00% +1.45RM+ eA OM= 24.00% o(eA) = 17.50% What is the standard deviation of the return for stock A? (Round your answer to 2 decimal places.)
The index model has been estimated from the excess returns for stock A with the following results: RA=12.00%+1.45RM+eAM=24.00%(eA)=17.50% What is the standard deviation of the return for stock A? (Round your answer to 2 decimal places.) The index model has been estimated from the excess returns for stock A with the following results: RA=12.00%+1.45RM+eAM=24.00%(eA)=17.50% What is the standard deviation of the return for stock A? (Round your answer to 2 decimal places.)
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
