Question: Based on the below information: - Planned value (PV) =$2,200, - % Work completed =24%, - Actual Cost (AC)=$2,500, - Budget at completion (BAC)=$10,000 The
Based on the below information: - Planned value (PV) =$2,200, - % Work completed =24%, - Actual Cost (AC)=$2,500, - Budget at completion (BAC)=$10,000 The cost variance (CV) for this project is: $200$100$100$200
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
