Question: It, in a sample of n = 20 selected from a normal population, )_( : 54 and S = 12, what is your statistical decision

It, in a sample of n = 20 selected from a normal population, )_( : 54 and S = 12, what is your statistical decision if the level of signicance, (1, _is 0.01 , the null hypothesis, H0, is 1.1 = 50, and the alternative hypothesis. H1. is 11% 50? '_ gigs hereto view page 1 of the table of the critical values 9f t. Click here to view p_age 2 9f the table of the critical values of t. Determine the critical value(s). . The critical value(s) is(are) D. (Round to four decimal places as needed. Use a comma to separate answers as needed.)
Step by Step Solution
There are 3 Steps involved in it
1 Expert Approved Answer
Step: 1 Unlock
Question Has Been Solved by an Expert!
Get step-by-step solutions from verified subject matter experts
Step: 2 Unlock
Step: 3 Unlock
